תשובות לכל השאלות

בדיקת מזוזות

 

הרבה אנשים שואלים: מה זה בדיקת מזוזות ? כל כמה זמן צריך לעשות בדיקת מזוזה ? איך לבצע קביעת מזוזה ? מה הברכה על התקנת מזוזה ? מה עדיף, מזוזה כשרה או מזוזה מהודרת ? באילו פתחים צריך לקבוע מזוזה ? ומה מיוחד בשירות שלנו ?!

 

 

להלן תשובות לכל השאלות:

 

 

מה זה בדיקת מזוזות?

 

ובכן, הבדיקה נעשית על ידי "סופר סת"ם" מומחה שבודק את כשרות הקלף עצמו וכן האם הקלף נשחק, נקרע, התפורר או התיישן. לגבי הדיו נבדקת האפשרות שהדיו השחור דהה עם חלוף השנים. לאחר מכן נבדקות המילים אות אות, האם כל האותיות שלמות, האם חסר אותיות, האם ישנן אותיות מיותרות, האם האותיות נכתבו מלכתחילה לפי תקן ההלכה, צורת האותיות. לבסוף מכריע ה"סופר סת"ם" האם המזוזה היא  "כשרה" או "פסולה". כל התהליך נמשך מספר דקות.

 

 

כל כמה זמן צריך לעשות בדיקת מזוזה ?

 

 • נהוג לבדוק כל שלוש שנים את המזוזות בבית.
 • יש שנוהגים לבדוק כל שנה בחודש אלול לקראת ראש השנה.
 • בהתאם להרגשה או צורך, לדוגמא אם קרה חלילה אירוע רפואי.
 • כאשר המצב הכלכלי דורש שיפור. או ברכה מיוחדת לפני "עסקה חשובה".
 • כדאי לבדוק מזוזות כשיש "עיכוב" או מצב "תקוע" או הרגשת "חסימה" בכל תחומי החיים.

 

 

איך לבצע קביעת מזוזה ?

 

את המזוזה קובעים תמיד בצד "ימין של הנכנס" בפתח. הגובה של המזוזה "בתחילת השליש העליון" של המשקוף, זה יוצא בערך גובה הכתפיים של אדם ממוצע. הזווית של המזוזה, שהחלק העליון שלה יהיה נוטה כלפי פנים הפתח.

 

 

מה הברכה על התקנת מזוזה ?

 

הברכה: ברוך אתה י-הוה, א-לוהינו, מלך העולם, אשר קידשנו במצוותיו וציוונו, לקבוע מזוזה. (הנוכחים עונים: "אמן")

 

 

מה עדיף, מזוזה כשרה או מזוזה מהודרת ?

 

למעשה במזוזות קיים מגוון של רמות ואכויות אך ניתן לחלק את זה ל 3 קטגוריות עיקריות: "מזוזה כשרה" "מזוזה מהודרת" "מזוזה מהודרת מאוד".

 

 1. "מזוזה כשרה" היא ללא הידורים וללא הקפדה על דקויות הלכתיות, אלא היא שלמה מבחינת הטקסט וכשרה באופן בסיסי בלבד. לעיתים ישנן בעיות כשרות עם סוג זה. (מחירה זול בדרך כלל).
   
 2. "מזוזה מהודרת" היא לא רק טקסט רגיל אלא הקפדה על דקויות הלכתיות כמו "תגים" "צורת אותיות" מדויקת יותר, הקפדה על יופי הכתב, אחדות השורות, מזוזה כזו עוברת בדיקה בקלות. (מחירה סביר בדרך כלל).
   
 3. "מזוזה מהודרת מאוד" היא למעשה מושלמת! כל הדקויות ההלכתיות, כל החומרות הקפדניות לפי הדין, הקפדה על "תגים" לפי ההלכה והקבלה, "כוונות מיוחדות" העיצוב והיופי של האותיות מושלם, אחדות שורות מושלמת, מזוזה כזו עוברת בדיקה חלק. (מחירה גבוה בדרך כלל).

 

 

 

באילו פתחים צריך לקבוע מזוזה ?

 

בכל הפתחים של הבית או העסק צריך לקבוע מזוזה. כל הפתחים חשובים באותה מידה. גם מטבח, מרפסת, חדר ארונות, מחסן, ממ"ד, סלון, חדרי שינה, חדר עבודה, משרד, כניסה ראשית, גג. למעט שירותים ואמבטיה שם לא קובעים מזוזה.


 

 

למה בודקים מזוזות ?

 

בכל בית ועסק בישראל שיש בהם מזוזות כשרות, הדבר מסייע לאדם בהגשמת עצמו חלומותיו ושאיפותיו בחיים. למשל בתחומים כמו פרנסה, בריאות, מציאת בן או בת זוג, זוגיות טובה ושלום בית, ילדים, השכלה, שמירה, אנרגיה טובה, ברכה ומזל טוב.


 

 

מה מיוחד בשירות שלנו ?!

 

מזוזות חב"ד מתמחה בבדיקת המזוזות אצלכם בבית, אישור תקינותן או החלפת הקלף, במקום ובהתאם לצורך. אין צורך לשים מזוזה חלופית לבנתיים! אנחנו לא לוקחים לבדיקה במשך מספר ימים ואז מחזירים! זה מסורבל! השירות שלנו הוא עד הבית, מיידי, מהיר, נח, ידידותי ובמחיר סימלי.

 

בנוסף לשירות הבדיקה, מזוזות חב"ד מספקת שירות יעוץ חינם ברכישת מזוזות, תפילין וספרי תורה. וכן התקנת מזוזה חינם \ קביעת מזוזה חינם על פי ההלכה.משלמים רק על המזוזה ו/או הבדיקה בלבד, הביקור חינם.

 

לבודקים במזוזות חב"ד, ניסיון רב שנים בתחום. בין לקוחותינו תמצאו רבים מתל אביב, רמת גן, הרצלייה, רמת השרון, ראשל"צ, חולון, בת ים,פתח תקווה וכל איזור המרכז.

 

החזון שלנו הוא לאפשר לכל אחד ואחת, לישון בשקט בידיעה שהמזוזות בביתכם תקינות וכשרות למהדרין.

 

נשמח לשרת גם אתכם, באדיבות ובמסירות!

מענה טלפוני עד 11 בלילה, חייגו ונציגינו יגיע אליכם לבית ו/או לעסק, מתי שנח לכם.  

 

שלח

שם מלא

שדה חובה

תודה שפנית אלינו,

ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי​

מייל 

שדה חובה

טלפון

שדה חובה

הודעה

שדה חובה

 מזוזות חב״ד

צרו עימנו קשר עכשיו: 052-9969898 או מלאו את הפרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם:

בדיקת מזוזות | חב״ד